Home » Aktualności » Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

Dnia 6 marca w  naszej szkole przedszkolaki obchodziły Europejski Dzień Logopedy. Wydarzenie to zapoczątkował ogłoszony wcześniej konkurs na wykonanie plakatu promującego regularne ćwiczenia w domu, który tego właśnie dnia został rozstrzygnięty, a zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Liski” i „Jeżyki” odwiedziła Pani logopeda, która przeprowadziła zajęcia z profilaktyki logopedycznej oraz zabawy usprawniające język i wargi. Ogromną radość sprawiły dzieciom zabawy z wykorzystaniem słomki – zarówno przenoszenie papierowych jabłuszek, jak i robienie wulkanu z baniek mydlanych. Z dużym zaangażowaniem wysłuchały bajki logopedycznej o krasnoludku, podczas której miały okazję spróbować swoich sił w ćwiczeniu aparatu mowy. Najbardziej atrakcyjnym zadaniem okazała się dla przedszkolaków  „gimnastyka języka”, w trakcie której dzieciaki miały za zadanie tak zjeść nutellę z wafelka, aby nie pobrudzić twarzy. Na zakończenie zajęć każde dziecko próbowało swoich sił dmuchając balony czy bańki mydlane oraz otrzymało słodki upominek od Pani logopedy.

Tego dnia dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak ważna i pożyteczna jest terapia logopedyczna od najmłodszych lat. Zachętą do regularnych ćwiczeń z pewnością będą wyróżnione plakaty, które ozdobiły szkolną gazetkę.

Galeria

Linki

marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content