Home » Aktualności » Wycieczki zawodoznawcze do Lubawy

Wycieczki zawodoznawcze do Lubawy

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach już za dwa miesiące zdecydują o swojej dalszej edukacji i wyborze szkoły średniej. W podjęciu decyzji bardzo pomocne są lekcje doradztwa zawodowego oraz wycieczki zawodoznawcze.

Podczas warsztatów w szkołach średnich  i wyjazdów do zakładów pracy, młodzież ma okazję zapoznać się ze specyfiką wybranych zawodów oraz zdobyć wiedzę  dotyczącą praktyk w lokalnych zakładach pracy.

Dnia 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VIII, po opieką doradcy zawodowego Ewy Renkel–Bucha, mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół w Lubawie. Podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę na temat zawodów: elektryk, robotyk, kucharz i cukiernik. Uczniowie przy wsparciu i pomocy starszych kolegów – uczniów technikum, mogli również samodzielnie wykonywać zadania praktyczne.

Kolejna wycieczka do Lubawy odbyła się dnia 26 kwietnia 2024 roku. Tym razem ósmoklasiści odwiedzili Hotel & Restaurację Nad Sandelą, gdzie poznawali specyfikę zawodów: recepcjonisty, pokojówki, kucharza, barmana, kelnera i przede wszystkim managera, który zarządza całym obiektem.

Kolejną firmą, którą tego dnia poznali przyszli absolwenci, to Szynaka Meble. Oprócz prezentacji o rozwoju firmy i jej produktach, uczniowie mogli odwiedzić hale produkcyjne. Przyglądali się na czym polega praca: operatorów maszyn i urządzeń do obróbki drzewnej, operatorów wózków widłowych oraz magazynierów.

Dla uczniów, którzy planują kontynuować edukację w szkole branżowej przydatną też była wizyta w lubawskim CECHU. Ósmoklasiści dowiedzieli się w jakich zakładach pracy mogą ubiegać się o praktyki zawodowe oraz jakich formalności muszą dopełnić.

Wyjazdy zawodoznawcze zawsze pozostają w pamięci uczestników i wnoszą wiedzę potrzebną do dalszej edukacji.

Linki

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar   maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Skip to content